За лозаризма



Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Маркучи за вода Маркучи за храни Маркучи за въздух Маслоустойчиви маркучи Маркучи за високо налягане Градински маркучи Маркучи за кислород и пропан-бутан Маркучи за кабелна защита Шлаух Плоски маркучи Фитинги за плоски маркучи Скоби за маркучи Щуцери и щорцове Камлок връзки

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

Лозе Лозе (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

КАТЕДРИ: Катедра за овоштарство, Катедра за лозарство и винарство.

  Най-големите предимствата на капковото напояване са:

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Во калнедарот на лозарот спаѓаат изучувањето на грозјата кои се берат и се пренесуваат до винаријата, кастрење на лозници зимно време, орање на почвата за нејзино растресување и откривање на основата на лозниците, нивно процветување и цветање и кастрење на лозниците за добивање на грозје летно време. Лозарите не се винари бидејќи тие не ги прозиведуваат вината, туку само го надгледуваат и изучуваат процесот на растење.

Във връзка с това в курса по дисцип ... Технологии в лозарството

По дисциплината „Трайни култури“ (част Овощарство) студентите получават необходимите познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите в умерената климатична зона овощни видове, техните изисквания към екологичните фактори, производство на посадъчен матер ... Овощарство на тропика и субтропика

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти лозарство во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “За лозаризма”

Leave a Reply

Gravatar